praca zdalna
ppsat Posted on 11:15 pm

Jak zorganizować pracę zdalną w branży IT?

Praca zdalna to bardzo aktualny temat, który przewija się na ustach każdego z nas. Chyba wszyscy wiemy, że nie jest ona łatwa i wymaga dużego zaangażowania oraz samodyscypliny. Dlatego teraz opowiemy wam trochę o tym, jak pracować zdalnie w IT.

Najważniejsze zasady podczas organizacji pracy zdalnej w IT?

Na samym początku opowiemy wam o najważniejszych elementach pracy zdalnej. Pierwszą bardzo istotną rzeczą są narzędzia, z których możemy korzystać. Zbierzmy sobie wszystko w jednym miejscu, chyba że nasz szef nam przesłał strony, z których możemy skorzystać. Warto wybrać dobre komunikatory wideo oraz programy do pisania czy liczenia. Tablica, na której będziemy mogli pisać podczas spotkań, również jest ważnym elementem, o który musimy się zatroszczyć. Jeśli prowadzimy firmę IT, warto spotkać się z naszymi pracownikami i opowiedzieć im, czego będziemy od nich wymagać.

praca zdalna IT

Jeśli będziemy organizować spotkania zdalne, warto postawić konkretne zasady. Przede wszystkim włączanie kamerek podczas rozmów. Dzięki temu my będziemy czuć się lepiej, ponieważ będziemy mieć wyrażenie, że mamy kontakt z prawdziwym człowiekiem, a nie z ekranem. Po drugie jest to bardziej kulturalne. Omówmy również wygląd podczas takich spotkań. Może wydawać się to głupie, ale chyba każdy z nas kiedyś zaczął pracę w piżamie. Warto powiedzieć, że podczas ważnych spotkań wymagamy schludnego wyglądu pracowników oraz przestrzeni, w której się znajdują. Daje to bardzo duże świadectwo o firmie. Dzięki tym zasadą praca zdalna IT będzie prosta, a my będziemy mieć poczucie, że nic się nie zmieniło w naszym życiu.

Jak my powinniśmy zorganizować sobie pracę zdalną?

Przed chwilą opowiedzieliśmy o tym, co powinniśmy zrobić, jeśli posiadamy pod sobą jakiś zespół. Teraz zatroszczmy się o nas. Praca IT w domu wygląda różnie i wszyscy coś o tym wiemy. Wiele obowiązków domowych, dzieci, którym trzeba znaleźć jakieś zajęcie albo pomóc im z odrabianiem lekcji, zrobienie zakupów, spacer z psem czy przygotowanie obiadu. Przede wszystkim ustalmy sobie plan dnia. Najlepiej zacząć pracę, jak najszybciej, a najlepiej o normalnej porze, kiedy byśmy przychodzili do biura. Wtedy zachowamy namiastkę normalności, a popołudnia będziemy mieć wolne, jak zazwyczaj to było.

Określmy również stałą porę przerw. Dzięki temu nie będziemy robić ich wtedy, kiedy nam jest najwygodniej. To może usprawnić dzień pracy. Oczywiście różne sytuacje się zdarzają, ale najlepiej, aby czas pracy był taki sam, jak w biurze. Kolejną rzeczą jest nasze przygotowanie. Nie zaczynajmy pracy w piżamie, 5 minut po przebudzeniu. Zjedzmy pożywne śniadanie i normalnie się ubierzmy. Oczywiście w dresach pracuje się lepiej i są one doskonałym ubiorem na czas zdalnej pracy. Chodzi o to, aby piżama była strojem tylko do spania. Jeśli mamy potrzebę ubrania się bardziej oficjalnie czy umalowania się, zróbmy to. Sprawi to, że będziemy czuć się lepiej, a nasz komfort podczas pracy zdalnej jest bardzo ważny i nie należy o tym zapominać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *