ppsat Posted on 11:22 pm

Trendy w tworzeniu aplikacji mobilnych 2020

Podążanie za aktualnymi trendami w tworzeniu aplikacji to bardzo ważna rzecz, aby osiągnąć sukces. Jeśli zamierzasz ją stworzyć, przeczytaj ten artykuł, ponieważ opowiemy wam o trendach w tworzeniu aplikacji mobilnych w 2020 roku.

Popularne technologie w 2020 roku

Technologia, w jakiej powstała aplikacja jest niezwykle istotna. To między innymi dzięki niej możemy osiągnąć sukces. Zacznijmy od React Native. Na samym początku warto wspomnieć, że został on stworzony przez Facebooka. Można stąd wysnuć wniosek, że najlepsze firmy z niego korzystają. Przede wszystkim z pewnością spełni on wasze oczekiwania. Wiele innych marek, które z niego korzystają, uważają, że mają nawet więcej, niż potrzebowali. Po drugie jest to bardzo popularna technologia i zdecydowanie warto się z nią zapoznać.

kod apikacji

Teraz opowiedzmy o Chatbots, który wchodzi w zakres React Native. Chyba każdy, kto zagłębiał się w temacie tworzenia aplikacji, zapoznał się z tą technologią. Niezwykle popularne stała się możliwość czatu w naszym produkcie. Niektórzy uważają, że jest to przepis na sukces. Chatbots jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, którze szukają niedrogiego rozwiązania. Kolejny framework to Flutter, który został wydany przez Google. Technologia daje wiele możliwości i widżetów. Stworzony został w nowym języku programowania. Posiada on lekkie niedociągnięcia, mimo tego jest tak samo popularny, jak React Native.

Kolejne trendy aplikacji mobilnych

Tworzenie aplikacji mobilnych ma również inne trendy, o których teraz opowiemy. Są nimi płatności mobilne. Jest to bardzo dużym ułatwieniem dla użytkowników korzystających z aplikacji. Dzięki temu mogą w szybki sposób za coś zapłacić, a obecnie jest to bardzo wysoko cenione i my również powinniśmy wykorzystać ten trend. W tym przypadku musimy zadbać o ochronę danych. Teraz ten temat jest bardzo popularny i coraz więcej osób zastanawia się, czy transakcja, którą wykonują jest bezpieczna.

Z pewnością użytkownicy zwrócą na to uwagę, korzystając z waszej aplikacji. AMP, czyli przyspieszanie stron internetowych jest obecnie bardzo ważne. Dla każdego istotny jest czas ładowania się strony. Google AMP zapewni im komfort podczas używania aplikacji. Przy okazji warto wspomnieć, że jest to jednym z czynników SEO, dzięki czemu nasza aplikacja będzie wyżej pozycjonowana w Google. AMP jest również tanim trendem i nie jest trudno go utrzymać, więc każdy powinien zastanowić się nad jego wykorzystaniem. Wspomnijmy również o Chmurze.

Cały czas praktycznie słyszymy, że ktoś z niej korzysta. Możliwość trzymania wszystkich zdjęć przy sobie jest bardzo ważna, dlatego warto zintegrować aplikację z Chmurą. Do trendów należy również śledzenie ruchu i lokalizacji. Im bardziej będzie to dokładne i bezpieczne, tym lepiej. Nadal bardzo dużo aplikacji posiada błędy w tym zakresie, a użytkownicy oczekują od nas, że już niebawem znikną wszystkie trudności. Przedstawiliśmy wam najciekawsze trendy z programowanie aplikacji mobilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *