strona wodpress
ppsat Posted on 11:10 pm

Jak przyspieszyć stronę internetową WordPress?

Szybko działające strony posiadają same zalety. Osiągają one większe sukcesy, ponieważ sprawniej działają i użytkownicy na nich zostają. Po drugie będzie ona wyżej pozycjonowana w SEO. Co sprawi, że więcej osób będzie ją widzieć w wyszukiwarce. Przyspieszenie strony jest bardzo istotne i o tym wam dzisiaj opowiemy.

Jak sprawdzić prędkość działania strony na WordPressie?

Prace nad przyspieszeniem strony należy zacząć od dowiedzenia się, jak ona działa. Jest wiele sposobów, aby to zrobić. Jednym z nich jest użycie przeglądarki. Google Chrome posiada możliwość symulowania wolnego łącza oraz wyświetlenie ilości pobieranych wodospadów. Drugą propozycją, aby sprawdzić, czy musimy myśleć nad przyspieszeniem strony jest użycie:

  • GTMetrix,
  • Page Speed Insights,

Te narzędzia w łatwy sposób pozwolą nam sprawdzić prędkość strony. Ostatnim sposobem jest użycie Google Analytics. Należy wejść w aplikacje, a następnie Zachowanie – Szybkość witryny – Czas wczytywania. Tam pojawi się informacja o prędkości naszej strony.

optymalizacja wordpress

Od czego zacząć przyspieszanie strony na WordPressie?

Jeśli chcemy, aby nasza strona na WordPressie działała szybciej, przy tym wydajniej musimy wyeliminować tzw. wąskie gardła. Są to inhibitory wydajności, które zmniejszają prędkość funkcjonowania strony. Różne zasoby WordPress zmniejszają ilość i prędkość przepływu informacji, co sprawia, że strona będzie się dużej ładować w przeglądarce. Warto już w momencie tworzenia strony zmniejszać możliwość pojawiania się wąskich gardeł.

Najpierw należy zoptymalizować czas przepływu informacji. Należy znaleźć element naszej strony, który sprawia, że działa ona wolniej. Mogą to być zdjęcia lub animacje i to je trzeba optymalizować. Dzięki temu zajmiemy się rzeczą, która najbardziej spowalniała naszą stronę i szybko będziemy mogli poprawić te wyniki. Wąskie gardła mają największy wpływ na prędkość naszej strony. Mogą one występować w różnych miejscach.

Powody spowalniania stron

Wcześniej powiedzieliśmy wam, że to wąskie gardła powodują spowalnianie się działania stron tworzonych za pomocą WordPressa. Jedną z nich jest długi czas odpowiedzi serwera. Jest to spowodowane używaniem wielu różnych wtyczek. Przyspieszenie strony WordPress można zrobić przez likwidacje niektórych z nich, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Warto również sprawdzić konfiguracje hostingu, która często jest powodem tego, że nasza strona zbyt długo się wczytuje. Kolejnym spowolnieniem strony może być łącze klienta.

Czasami niewiele możemy z tym zrobić, jednak warto zminimalizować ilość pasma, które jest niezbędne do poprawnego wczytywania się strony. Można to zrobić min. Zmniejszając wielkość grafik. Poziom skomplikowania front-endu również spowoduje, że strona internetowa będzie wolniej działać. Dzięki tym wskazówką wasz produkt stworzony przez WordPressa będzie przyjaźniejszy dla użytkowników, co spowoduje, że będą częściej na niego wchodzić. Nikt z nas nie lubi wolnych stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *