aplikacja mobilna cena
ppsat Posted on 11:08 pm

Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej?

Aplikacje mobilne są obecnie bardzo popularne. Wiele osób uważa, że jest to klucz do osiągnięcia sukcesu. Bardzo wiele firm decyduje się na stworzenie własnej aplikacji, aby klientom łatwiej było wykonywać zakupy z ich strony internetowej. Dlatego teraz opowiemy wam wszystko kosztach stworzenia aplikacji?

Co kształtuje cenę za stworzenie aplikacji mobilnej?

Łatwo się domyślić, że ceny za stworzenie aplikacji internetowej będą się znacząco różnić. Wszystko zależy od wielu czynników, które należy poznać, zanim zdecydujemy się na stworzenie aplikacji. Przecież jej koszt trzeba będzie zapreliminować. Dlatego zaczniemy od opowiedzenia wam, co wpływa na cenę. Zacznijmy od prostego zestawienia, które w skrócie odpowie na pytanie o czynniki kształtowania kosztów ceny. Należą do nich między innymi:

  • Ilość wersji językowych,
  • Liczba ekranów,
  • Płatność,
  • Powiadomienia push,
  • Bluetooth,
  • Mapy,
  • Nawigacja,
  • Połączenie z social mediami.

Jeśli chcemy stworzyć aplikację, która będzie miała być obsługiwana w kilku językach, trzeba będzie wziąć pod uwagę to, że zapłacimy za nią zdecydowanie więcej. Trzeba będzie przede wszystkim stworzyć możliwość wyboru języka oraz wszystkie informacje zamieścić, tak aby dany użytkownik mógł je zrozumieć. Przejdźmy dalej do płatności. Jeśli chcemy, aby aplikacja obsługiwała mapy czy nawigacje, również trzeba będzie zapłacić za nią więcej. W skrócie mówiąc, im bardziej rozbudowana będzie aplikacja, którą chcemy stworzyć, tym większy będzie jej koszt.

aplikacja mobilna

Łatwo zrozumieć, że każde dodatkowe funkcje to więcej pracy, którą będą musieli wykonać programiści i to sprawia, że ceny mogą się znacznie różnić. Jak więc widać, wycena aplikacji mobilnej jest bardzo skompilowana. Mówiąc jeszcze dalej o kształtowaniu się ceny za produkt, trzeba wspomnieć, że technologia w jakiej będzie ona tworzona, również ma bardzo duże znaczenie.  Kolejnym ważnym czynnikiem jest design aplikacji.

Chyba wszyscy się zgodzą ze stwierdzeniem, że jest on niezwykle ważny. Z tego powodu nie można na nim próbować zaoszczędzić. Aby stworzyć dobrą aplikację, trzeba będzie wynająć dobrych developerów, a ich praca jest bardzo droga. Tutaj jednak warto dodać, że im lepiej wykwalifikowany pracownik, tym więcej pieniędzy od nas weźmie. Jednak nie warto się tym sugerować. Według nas, lepiej zapłacić więcej i dostać dobry produkt, niż mniej i zapłacić za poprawki.

Ile kosztuje stworzenie aplikacji?

Zanim odpowiemy na to pytanie, chcemy dodać, że najlepszą formą poznania ceny za stworzenie aplikacji jest kontakt z potencjalnymi firmami, które się tym zajmują. Możemy im opowiedzieć, jakie mamy wymagania, a one podadzą nam wstępną cenę. Zazwyczaj za aplikację zapłacimy więcej niż za stronę internetową, czyli będzie to około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tutaj mowa o bardziej skomplikowanym produkcie. Te najprostsze będą kosztować kilka tysięcy, ale lepiej zainwestować więcej i później otrzymać dobrą aplikację, która szybko się nam zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *