programowanie php
ppsat Posted on 11:06 pm

Dowiedz się więcej o programowaniu w PHP

Prezentujemy wam kolejny język programowania, który jest często pożądany przez wielu zleceniodawców. Z tego artykułu dowiesz się więcej o język PHP oraz jego zastosowaniu i podstawowych funkcjach.

Co to jest PHP?

Żeby zrozumieć wszystkie funkcje tego języka programowania, należy dowiedzieć się czym on jest. Język programowania PHP to skryptowy język, który powstał, aby tworzyć strony internetowe i generować aplikacje webowe. Posiada on otwartą licencję, więc każdy może pobrać jego darmową kopię, zainstalować i swobodnie jej używać. Dotyczy to się osób prywatnych jak i różnorodnych firm. PHP jest językiem programowania bardzo wysokiego poziomu, którego wykorzystują największe firmy. Język PHP wykorzystuje:

  • WordPress,
  • Wikipedia,
  • Facebook,
  • IBM,
  • WhatsApp,
  • Flicker,

Jak więc widać, dzięki jego znajomości można stworzyć bardzo wysokiej klasy strony internetowe, które mogą być wykorzystywane na całym świecie. Właśnie z tego powodu warto się jego nauczyć. Z pewnością zostanie to docenione, a wy będziecie mieli bardzo dużo możliwości.

nauka php

Zastosowanie języka programowania PHP

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, język PHP jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia stron internetowych. Jest on wykorzystywany po stronie serwera, dzięki czemu użytkownicy nie będą go widzieć, a strona będzie wydawać się bardziej profesjonalna. Dzięki niemu możemy stworzyć bardzo dynamiczne i rozbudowane strony www oraz z łatwością obsługiwać bazę danych. Sprawia to, że doskonale sprawdzi się on, jeśli będzie trzeba zarządzać bardzo dużą ilością danych. PHP można wykorzystać również do tworzenia różnorodnych form internetowych, sklepów internetowych czy systemów do zarządzania treścią.

Stąd można wysnuć wniosek, że wspaniale sprawdzi się wszędzie tam, gdy treści będą się dynamicznie zmieniać. Można dzięki niemu modyfikować dane na serwerze oraz ograniczać dostęp do konkretnych podstron na stronie internetowej, którą tworzysz. Szyfrowanie danych oraz stosowanie ciasteczek jest również dzięki niemu możliwe. Ten język programowania umożliwia nam wykorzystanie skryptów takich jak Perl. Python czy Ruby. Doskonale sprawdzi się również, do stworzenia aplikacji, które będą posiadać interfejs graficzny.

Czy programowanie w PHP jest trudne?

PHP jest bardzo dynamicznym językiem programowania, który z pewnością może być wykorzystany do wieu produkcji. Łatwo się jego nauczyć, co spowodowało, że jest on tak powszechny i popularny. Dużą zaletą, którą docenią wszyscy nowi programiści, jest to, że PHP jest bardzo elstyczny. Sprawi to, że można zmieniać typ danych podczas wykonywania programu. Wszystkie błędy, które są wykrywane w tym języku, szybko są niwelowane, co sprawia, że początkujący mają łatwiejszy start w naukę programowania. Minusem PHP jest to, że nie namierza in błędów i trudniej utrzyma aplikację na nim stworzone. Jednak te problemy będą niezauważalne, kiedy coraz bardziej będziemy się zapoznawać z językiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *